fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Merkel przyjedzie do Polski z poparciem dla Tuska

AFP
Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjedzie do Polski z silnym poparciem Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej - twierdzi niemiecki polityk.

Informację podaje RMF FM, cytując "niemieckiego polityka zbliżonego do urzędu kanclerskiego".

- Merkel nie położy głowy Tuska na tacy i nie poda Kaczyńskiemu jak ofiary - powiedział cytowany polityk.

Wizyta kanclerz Angeli Merkel w Polsce jest zaplanowana na 7 lutego.

Jak dowiedziało się RMF FM, Niemcy już "pracują nad tym", aby Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję jako szef rady Europejskiej. Angeli Merkel ma zależeć na spokoju w Unii Europejskiej, więc nie chce dopuścić do kłótni o stanowiska, co może utrudnić rozwiązanie poważniejszych spraw, takich na przykład jak Brexit.

RMF FM, cytując swoje źródło pisze, że Merkel ma być w kwestii kandydatury Tuska "nieustępliwa". - Merkel nie położy głowy Tuska na tacy i nie poda Kaczyńskiemu jak ofiary - twierdzi rozmówca RMF FM i dodaje, że niemiecka kanclerz nie zamierza dać polskiemu rządowi takiego prezentu.

Brak poparcia dla byłego polskiego premiera w obecnym rządzie ma nie być przeszkoda w wyborze. Do wyboru szefa RE nie jest potrzebna jednomyślność, a, jak podkreśla niemiecki polityk - "Tusk nie przeszkadza nikomu poza polskim rządem nie przeszkadza".

Więcej - RMF FM.

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA