fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Link4 w dwa lata podwoił składkę. Urosły też wypłaty

Fotorzepa, Marta Bogacz
Ponad milion kierowców jeździ z polisami komunikacyjnymi Link4, a 100 tys. osób ubezpiecza w tym towarzystwie mieszkania – podaje spółka.

Ponad 1 miliard zł przypisu składki odnotował w 2017 r. Link4. Dla porównania, w 2015 r. było to 493 mln zł, a w 2016 r. – 730 mln zł. Ubezpieczyciel sprzedaje przede wszystkim polisy komunikacyjne, które na koniec 2017 roku stanowiły ponad 90 proc. w przypisie składki.

Podwojeniu składki w ciągu ostatnich dwóch lat sprzyjały rosnące ceny polis OC na rynku. Ale to nie była jedyna przyczyna, gdyż Link4 odnotował znacznie większy wzrost niż konkurencja.

Urosły też odszkodowania i świadczenia wypłacane przez Link4. W 2016 r. wypłaty wyniosły 184 mln zł, a w 2017 r. – 126 mln zł.

Link4, który kilkanaście lat temu wszedł na rynek jako pierwszy ubezpieczyciel sprzedający w kanale direct, czyli przez internet i telefon, obecnie sprzedaje poprzez pośredników.

– Kanały multiagencyjne stanowią ok. 58 proc. wartości w przypisie składki – mówi „Rzeczpospolitej" Agnieszka Wrońska, prezes Link4. Przyczyną jest niechęć części społeczeństwa do kupowania polis przez...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA