fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Ruszył pierwszy w historii rejs kontenerowy Dolną Wisłą

Wisła
AdobeStock
6 kwietnia wystartował pilotażowy rejs kontenerowy z portu w Gdańsku w górę Wisły. Sześć kontenerów płynie barką, by dostarczyć do Torunia 150 ton materiałów.

To pierwszy tego typu transport w Polsce. Sześć kontenerów ważących łącznie 150 ton zamiast zostać przewiezione ciężarówkami z Gdańska do Torunia odbędzie tę drogę po Wiśle. We wtorek 6 kwietnia kontenery zostały załadowane w gdańskim porcie na barkę, która po dwóch dniach dotrze do Chełmna. Stamtąd ładunek z materiałami zostanie przeniesiony do tirów, które pokonają ostatni odcinek drogi do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

Następnie do barki trafi 150 ton gotowych wyrobów toruńskiego zakładu produkcyjnego, które popłyną z powrotem do Gdańska, gdzie mają dotrzeć planowo 9 kwietnia. Stamtąd wyroby eksportowe popłyną drogą morską w dalszą trasę.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego chce tym samym promować transport kontenerów Wisłą. – Cały projekt został pomyślany tak, by droga wodna została realnie ujęta w łańcuchu dostaw i stanowiła alternatywę dla transportu drogowego przede wszystkim na dłuższym odcinkach pomiędzy miejscami przeładunków – podkreślił Rafał Modrzewski, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim województwa kujawsko-pomorskiego, cytowany przez Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA