fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport morski

Najdroższy jacht dla Jeffa Bezosa

jachty
Monako Yacht Show
Bloomberg
Założyciel Amazonu wyda 0,5 miliarda dolarów na żaglowiec, który zbudują mu Holendrzy. Większą jednostkę będzie miał rosyjski oligarcha Roman Abramowicz.

O niezwykłym jachcie Jeffa Bezos'a po raz pierwszy można się dowiedzieć z książki Brada Stone'a „Amazon Unbound: Jeff Bezos and the Invention of a Global Empire", której fragment opublikował Bloomberg Businessweek: „Teraz pracownicy (Amazona-red) mieli jeszcze więcej powodów do zdziwienia. Co przyszłość przyniesie ich założycielowi? Przynajmniej część odpowiedzi można znaleźć w stoczni holenderskiego producenta jachtów Oceanco. Tam za Rotterdamem potajemnie stworzono nowe dzieło: 127-metrowy, trójmasztowy szkuner, który był praktycznie nieznany nawet samym budowniczym. Nie wiadomo o nim nic, poza tym, że po ukończeniu będzie jednym z najlepszych żaglowców na świecie.

Replika jachtu Eclipse
Bloomberg

Oceanco buduje także Bezos'owi jacht wspomagający, który został specjalnie zaprojektowany tak, aby zawierał, jak się domyślacie, lądowisko dla helikopterów "- czytamy w opublikowanym fragmencie. Bloomberg nazywa żaglowiec kolejnym „dodatkiem" (zabawką-red) miliardera. Wartość majątku Jeffa Bezosa, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych ludzi Ziemi, została wyceniona na 191,5 miliarda dolarów przez Forbes Real Time.

Czytaj także: Jeff Bezos – potentat z kosmiczną pasją

Co dokładnie będzie mieścić się na jachcie Bezosa jeszcze nie wiadomo, ale możemy się tego domyśleć przyglądając się innym super drogim pływającym pałacom bogaczy. W "wypasionych" jachtach gustują szczególnie nowobogaccy rosyjscy oligarchowie.

Roman Abramowicz jachty ma wielkie i drogie. W tym roku do jachtu Eclipse (162 m długości) dołączy 145-metrowy Solaris - dowiedział się Forbes. Według źródeł gazety, jacht powstaje w niemieckiej stoczni Lloyd Werft i ma kosztować co najmniej ćwierć miliarda dolarów.

Jednostka będzie mieć osiem pokładów i 48 kajut, które mogą pomieścić 68-osobową załogę i 36 pasażerów. Wyposażona będzie w lądowisko dla helikopterów, jacuzzi, basen, basen, salę kinową itp. Ta sama stocznia zbudowała dla Abramowicza w 2010 roku 115-metrowy jacht Luna. Później jednostkę odkupił od niego biznesmen Farchad Achmiedow.

Abramowiczowi daleko do majątku Bezosa. Rosjanin zajmuje 151 miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata ("Real Time Billionaires") prowadzonym przez Forbes'a. Jego majątek szacowany jest na 14,5 mld dolarów.

Ogromne jachty mają też inni oligarchowie - Aleksiej Mordaszow (Siewierstal), Aliszer Usmanow (MegaFon, Metalloinvest, Facebook, Arsenal), Andriej Mielniczenko (SUEK - węgiel, Eurochim - nawozy).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA