fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Polskie autobusy elektryczne Solaris będą jeździły po Berlinie

materiały prasowe
Solaris należy do najbardziej znanych polskich marek w Niemczech. Od wiosny 2019 r. elektryczne autobusy tej firmy będą woziły pasażerów w Berlinie.

BVG zamówiły łącznie 30 autobusów: 15 u polskiego producenta Solaris, a kolejne 15 w niemieckiej firmie Mercedes-Benz. Koszt inwestycji wyniesie 18 mln euro. Pierwsze elektryczne pojazdy mają pojawić się w Berlinie wiosną 2019 roku – czytamy w komunikacie zamieszczonym w piątek na stronie internetowej BVG.

Solaris dostarczy pojazdy typu New Urbino 12 Electric. Ten model autobusu ma 12 metrów długości i może pomieścić ok. 70 pasażerów. Akumulatory kursujących za dnia autobusów będą ładowane w nocy.

Bezpartyjna, lecz sympatyzująca z Zielonymi minister transportu kraju związkowego Berlin - Regine Günther stawia sobie za cel ograniczenie w stolicy Niemiec emisji spalin.

Solaris jest wiodącym przedsiębiorstwem na polskim rynku autobusów. W zeszłym roku w Bolechowie pod Poznaniem wyprodukowano blisko 1,4 tys.pojazdów, a obroty wyniosły 434 mln euro. Blisko 70 proc. pojazdów eksportowanych jest za granicę – do Włoch, Niemiec i Norwegii, a także do Holandii i Luksemburga.

Źródło: Deutsche Welle
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA