fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Barcelona: Ewakuacja pociągów. Bomba na dworcu?

JT Curses [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
Policja w Barcelonie ewakuowała dwa pociągi na głównej stacji kolejowej w mieście w związku z alarmem bombowym - informuje "The Independent" i agencja Reutersa.

Obecnie policjanci sprawdzają czy w podejrzanej walizce znalezionej na terenie stacji znajdują się materiały wybuchowe.

Rzeczniczka lokalnej policji poinformowała, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na stacji Sants w Barcelonie stwierdziły obecność obiektu przypominającego kształtem bombę w walizce pozostawionej na dworcu o 8 czasu lokalnego.

Na miejsce wysłano policyjnych saperów.

Po sprawdzeniu - zgodnie z procedurą bezpieczeństwa - dwóch ewakuowanych pociągów, stacja znów funkcjonuje normalnie. Informacja o wznowieniu ruchu pociągów pojawiła się po ok. dwóch godzinach. Policja nie poinformowała dotychczas czy alarm był fałszywy.

Kilka godzin później policja nakazała ewakuację stacji w Madrycie - podała hiszpańskie przedsiębiorstwo kolejowe Renfe. Policja nie podała powodu ewakuacji dworca w stolicy kraju. 

W Madrycie ewakuowano stację Atocha, na której w marcu 2004 roku doszło do zamachu, w którym zginęły 193 osoby a 2 tysiące zostało rannych.

Sants to główna stacja Barcelony, z której wyjeżdżają pociągi kolei dużych prędkości m.in. do Francji i na Costa Blanca.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA