fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Oszuści atakują SMS-ami klientów Rossmanna i Biedronki

shutterstock
Wysyłają SMS-y z informacją o wygraniu cennej nagrody i podają się za popularne sieci sklepów - serwis Niebezpiecznik.pl ostrzega przed kolejną falą oszustw.

Portal informuje, że przestępcy podszywając się pod sklepy Biedronka i Rossmann. Za pomocą SMS-ów o rzekomych wygranych usiłują  wyłudzić nawet kilkaset złotych.

"Uwaga na SMS-y od Biedronki i Rossmana" - pisze Niebezpiecznik.pl. Oszuści wysyłają informacje o cennej "wygranej" w konkursach Biedronki i Rossmanna. "Tak przynajmniej mówi im SMS, którego dostają i który wątkuje się na telefonie pod innymi (prawdziwymi) wiadomościami jakie dana osoba otrzymywała w przeszłości od Biedronki lub Rossmanna" - pisze portal.

"Konkurs" to oszustwo, które ma na celu wyłudzenie około 350 PLN od "zwycięzcy". Kliknięcie w link z tego typu wiadomości powoduje przekierowanie ofiary na stronę z ankietą i jak zauważa portal to zawsze jest fałszywa strona Rossmanna - nawet jeśli SMS miał być od Biedronki.

Okazuje się, że na "szczęśliwca" czeka iPhone i wystarczy podać swoje dane oraz nr karty kredytowej. Małym drukiem jest na stronie zamieszczona informacja, że "zwycięzca" bierze udział w "loterii" i może wygrać iPhonea, ale wcześniej jego karta płatnicza zostanie obciążona na 75 euro (ok. 350 złotych). Można to jeszcze anulować, bo udział w ankiecie trwa kilka dni, ale i tak z kart zniknie równowartość 2 euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA