fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Ilona Weiss dłużej za sterami ABC Daty

Ilona Weiss, zastąpi Norberta Biedrzyckiego na stanowisku prezesa ABC Data
Fotorzepa, Kuba Kamiński
Rada nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania dotychczasowej szefowej spółki na kolejną, trzyletnią kadencję.

Akcje ABC Daty dziś lekko drożeją. Około godz. 10 za jedną trzeba zapłacić 3,27 zł, co oznacza zwyżkę o 0,3 proc. względem czwartkowego zamknięcia. Wczoraj wieczorem spółka podała informację, o powołaniu Ilony Weiss na kolejną kadencję.

Weiss zarządza ABC Datą od stycznia 2015 r. Od grudnia 2012 r. pełniła funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych, a od 6 marca 2013 r. - wiceprezesa ds. finansowych i operacyjnych.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1992 r. w Banku Handlowym. W latach 1993 – 1996 pracowała w Telekomunikacji Polskiej jako ekonomista przy tworzeniu planów rozwojowych i inwestycyjnych tej spółki. Z kolei w 1996 r. dołączyła do grupy Alcatel, gdzie zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym. Po globalnej fuzji Alcatel-Lucent, w 2006 r. objęła stanowisko menedżera finansowego odpowiedzialnego za unifikację zasad sprawozdawczości finansowej połączonych firm w Polsce oraz konsolidację. Z kolei w latach 2008-2010 była dyrektorem finansowym w spółce Sage, gdzie odpowiadała za strategiczne i operacyjne zarządzanie finansami tej grupy w Polsce. Była związana również z Sygnity. W latach 2010 – 2012 była wiceprezesem ds. finansowych w tej spółce. Obecnie pełni również funkcję partnera ds. inwestycji w grupie MCI.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Ubiegły rok był dla grupy trudny. Po uporządkowaniu biznesu widać już jednak znaczącą poprawę. Spółka mile zaskoczyła wynikami za I półrocze 2015 r. Rosnące zyski rodzą nadzieję na wyższą niż w tym roku dywidendę.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA