fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bliżej integracji Plusa i Midasa

Fotorzepa
We wtorek minął termin, w którym giełdowi inwestorzy mogli sprzedać akcje Midasa na rzecz operatora sieci Plus. Jeśli wszyscy to zrobili, transakcja pochłonie nieco ponad 400 mln zł.

We wtorek Dom Maklerski Trigon pracujący przy wszystkich transakcjach grupy Zygmunta Solorza-Żaka zakończył przyjmowanie zapisów inwestorów chcących sprzedać akcje spółki Midas operatorowi sieci Plus. Polkomtel, bo o nim mowa, kupił już 66 proc. akcji Midasa od Solorza-Żaka za 1 euro (przejął spory dług), a giełdowym inwestorom zaproponował za pozostałe 34 proc. akcji po 81 groszy za każdy walor. Na zakup tej puli walorów musiałby przeznaczyć około 407 mln zł.

Choć to transakcja w grupie miliardera (Polkomtel należy do Cyfrowego Polsatu kontrolowanego przez Solorza-Żaka), to jednak zakup Midasa może być jeśli nie największą, to na pewno jedną z największych transakcji na rynku telekomunikacyjnym w tym roku.

Czy Polkomtelowi udało się kupić wszystkie akcje Midasa – dopiero się okaże. W czasie gdy trwało wezwanie, inwestorzy giełdowi aktywnie obracali papierami, także po cenie proponowanej w wezwaniu. Teoretycznie może to oznaczać, że nabywcy wierzą we...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA