fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Pracuj zarobi na deficycie informatyków

pexels.com
Największy serwis z ogłoszeniami o pracę przejął udziały Coders Lab, startupu specjalizującego się w kursach dla programistów – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Warszawski Coders Lab pozyskał potężnego inwestora. Startup, który dzięki tzw. bootcampom (technika intensywnych szkoleń) uczy programowania m.in. osoby niezwiązane wcześniej z branżą IT, sprzedał właśnie mniejszościowy pakiet akcji potentatowi na rynku rekrutacji online – Grupie Pracuj. Strony nie zdradzają szczegółów transakcji. Wiadomo natomiast, że dzięki temu przejęciu Pracuj zaoferuje firmom, dla których rekrutuje, dedykowane kursy, a Coders Lab rozszerzy sieć szkół, zacznie uczyć nowych specjalizacji IT i postawi na ekspansję zagraniczną. Liczy na wejście na Ukrainę, do Rumunii i Bułgarii.

Trudno o pracownika IT

– Pomożemy Coders Lab wyskalować biznes – potwierdza w rozmowie z „Rzeczpospolitą" Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj.

Ale – jak wynika z naszych informacji – to może nie być ostatnia inwestycja tego typu Grupy Pracuj. – Chcemy rozwijać się nie tylko organicznie, myślimy również o inwestycjach – przyznaje Maciej Noga....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA