fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Technologie, które mają szansę zmienić nasz świat w nowym roku

Fotolia
Ten rok przyniesie nam coraz więcej zastosowań sztucznej inteligencji i „uczących się" systemów kognitywnych. Rozwinie się tzw. rozszerzona oraz wirtualna rzeczywistość. Będzie więcej materiałów pokazywanych w 4K.

Rozwój zastosowania sztucznej inteligencji i „uczących" się w oparciu o nią systemów oraz maszyn jest najczęściej wymienianym trendem spodziewanym w nowych technologiach w tym roku.

– Tak naprawdę już rok 2017 był pod względem jej zastosowania przełomowy dla wielu branż. Rozwiązania AI pomagają wyceniać przedmioty wystawiane na aukcjach internetowych, przewidywać anomalie w ruchu drogowych w miastach, identyfikować potencjalnych samobójców na podstawie ich aktywności w mediach społecznościowych czy wykrywać raka. Podobnie jest w branży reklamowej, gdzie na sile zyskują rozwiązania poprawiające doświadczenie użytkowników z markami, a także te pozwalające na podejmowanie lepszych decyzji na temat planowania działań – mówi „Rz" Bartosz Sikora, dyrektor ds. rozwoju cyfrowego biznesu w Havas Media Group.

Sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy

Eksperci z Deloitte w tegorocznym raporcie z prognozami dla sektora technologicznego, mediowego i te...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA