fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Pasmo 450 MHz znowu wolne

123RF
W poniedziałek Orange Polska zwolnił pasmo 450 MHz i zakończył świadczenie usługi dostępu do internetu z jej wykorzystaniem - poinformował dziś na blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik telekomu. Orange starał się o wydłużenie rezerwacji pasma, ale zrezygnował z niej ze względu na cenę, jaką za prolongatę wyznaczył regulator (115 mln zł).

Także dziś Urząd Komunikacji Elektronicznej zaprosił branżę do konsultacji dokumentacji przetargu, w którym chce szybko rozdysponować pozostawioną częstotliwość (w sumie 9 MHz) na 15 lat.

UKE planuje, że przy ocenie ofert będą brane pod uwagę trzy kryteria: wiarygodność finansowa, konkurencyjność (tu ważne będzie m.in., czy oferent posiada pasmo 800 lub 900 MHz) i wysokość opłaty.

W sumie zdobyć można maksymalnie 450 punktów.

Kryterium cenowe pozostanie najistotniejszym. Jak podał UKE, minimalna wysokość kwoty deklarowanej za rezerwację została określona z uwzględnieniem wyceny dokonanej przez biegłego w ramach postępowania prowadzonego z wniosku Orange Polska o dokonanie rezerwacji na ponowny okres. "Kwota 56,35 mln wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz, oparty na wycenie bezpośredniej wartości tego pasma" - podał regulator.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że podmioty należące do jednej grupy kapitałowej, mogą złożyć tylko jedną ofertę.

Dokumentacja kosztować ma 1 tys. zł, a uczestnik przetargu będzie musiał wnieść wadium w wysokości 2,88 mln zł.

Urząd czeka na stanowiska 30 dni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA