fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TV.RP.PL

Dlaczego MiFID II ?

MiFID II (Markets In Financial Instruments Directive) to dyrektywa Parlamentu Europejskiego z dnia 7.04.2016 r., która jest uzupełnieniem Dyrektywy MiFID I. Głównym celem wdrożenia MiFID II jest poprawa ochrony inwestorów w kontekście rozwoju rynku oraz poprawa dopasowania oferowanych produktów inwestycyjnych do potrzeb klientów.


Nowelizacja MiFID miała na celu zwiększenie efektywności, stabilności i integralności rynków finansowych, które od czasu MiFID I znacząco się rozwinęły. 


MiFID II oraz związane z nim rozporządzenie MiFIR nakłada na działające na rynku finansowym podmioty szereg nowych obowiązków w zakresie m.in. ochrony inwestora, przejrzystości rynkowej oraz ładu korporacyjnego. Wpływa także na zmiany w infrastrukturze rynkowej oraz przewiduje szereg nowych uprawnień dla nadzorców.

MiFID II wprowadzi duże zmiany w działalności wszystkich podmiotów zaangażowanych w sprzedaż produktów inwestycyjnych - banków, domów maklerskich, zakładów ubezpieczeń i TFI. Jest to najważniejszy temat, któremu w tym roku poświęcamy wiele miejsca. Konferencja „MiFID II – Implikacje” odpowie na pytania jaki jest status prac nad MiFID-em, które szczegóły legislacyjne, finansowe i operacyjne budzą najwięcej emocji i dlaczego? Jak MiFID II zmieni nasz rynek.

Źródło: tv.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA