"Caminando" to grupa 20 rzeźb z brązu stanowiących integralną całość.

W 1999 roku w odlewni Fonderia Venturi Arte w Bolonii powstały dwie grupy postaci kroczących, które Abakanowicz nazwała "Caminando". Jedna z nich, Group A, w tym samym roku została wystawiona na Targach w Bazylei, a potem wysłana do nowojorskiej Marlborough Gallery, gdzie natychmiast znalazła nabywcę.

Już w roku powstania trafiły do słynnej kolekcji Robina Williamsa, światowej sławy komika oraz aktora, oraz jego żony, Marshy Williams. Jak opowiadała córka, Zelda Williams, Robin podążał za instynktem w wyborze obiektów do swojej kolekcji. Uwagę Marshy Williams zwracały za to prace, które przemawiały do niej pod względem estetycznym. Pomimo że sama nigdy nie aspirowała do bycia artystką, otaczała się ludźmi kreatywnymi, a poprzez kolekcjonowanie starała się dodatkowo stwarzać artystom okazję do tworzenia.

Marsha Williams po raz pierwszy zetknęła się ze sztuką Abakanowicz w szkole artystycznej. W ramach zajęć tworzyła wielowymiarowe prace z tkaniny, a postać Abakanowicz i jej realizacje stały się dla niej inspiracją. Po zakupie grupy figur „Caminando”, Marsha sama zajęła się rozstawieniem prac. Dwa lata później, na zaproszenie małżeństwa, Magdalena Abakanowicz przyjechała obejrzeć swój bezgłowy tłum na terenie posesji Williamsów.

Dotychczas najwyższa kwota, jaka w Polsce padła na aukcji za pracę Magdaleny Abakanowicz, wynosiła milion złotych.

W przyszłym roku w jednej z najbardziej prestiżowych galerii, londyńskiej Tate Gallery, odbędzie się wystawa poświęcona twórczości Magdaleny Abakanowicz.