fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Szczyt NATO

Magierowski: Prezydent nie był zaskoczony

PAP, Jacek Turczyk
Prezydent Duda nie był zaskoczony słowami Baracka Obamy, który wyraził zaniepokojenie sytuacją wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego - powiedział dyrektor Biura Prasowego prezydenta Dudy Marek Magierowski.

- Prezydent Duda zapewnił prezydenta Obamę, że trwają prace nad ustawą regulującą pracę TK, a demokracja w Polsce ma się dobrze i na tym się ta rozmowa na ten temat zakończyła - mówił Magierowski. - Zresztą sam prezydent USA użył takiego sformułowania, że jest to spór polityczny.

Marek Magierowski wyraził też przekonanie, że sytuacja wokół TK w najmniejszym stopniu nie wpłynie na relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami NATO i UE.

- 95 procent tej rozmowy było poświęcone sprawom bezpieczeństwa i wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Panowie prezydenci rozmawiali też o Brexicie, nawet, co może się państwu wydać dziwne, kilkanaście minut poświęcili bezpieczeństwu energetycznemu - mówił dziennikarzom Magierowski.

Podczas rozmowy w cztery oczy z Andrzejem Dudą prezydent Obama wyraził zaniepokojenie "związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego".

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA