fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Kalifornia: Co najmniej 25 osób zginęło w pożarze łodzi

AFP
W wyniku tragicznego pożaru łodzi wycieczkowej u wybrzeży Kalifornii zginęło 25 osób, a 9 wciąż jest poszukiwanych.

Łódź "Conception", na której przebywała grupa płetwonurków i pięcioro członków załogi, odbywała trzydniowy wycieczkowy rejs do łańcucha wysp, które tworzą Park Narodowy Channel Islands.

Wczoraj w środku nocy na pokładzie zakotwiczonej łodzi wybuchł pożar. Zatonęła około 20 metrów od wybrzeży południowej Kalifornii. Uratowało się 5 osób - wszyscy członkowie załogi, którzy spali na najwyższym pokładzie i zdołali wyskoczyć za burtę. Podjęła ich prywatna łódź.

Nieznana jest jeszcze przyczyna pożaru. Najprawdopodobniej ogień pojawił się w kambuzie, odcinając śpiących na niższym poziomie nurków od jedynych schodów, którymi mogli wydostać się na pokład.

W nocy służby ratunkowe odnalazły 25 ciał. Poszukiwanych jest jeszcze 9 osób, ale szanse na odnalezienie ich żywych są znikome.

Truth Aquatics, do której należała łódź, funkcjonuje od lat 80. i jako firma organizująca wycieczki nurkowe ma znakomitą reputację.

Co roku załogi jej łodzi były szkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a jednostki wyposażone były w profesjonalny sprzęt ratunkowy.

Według nurków tragiczny pożar "Conception" powinien zmusić organizacje certyfikujące łodzie, by wprowadziły nakaz przygotowania co najmniej dwóch wyjść awaryjnych na tego typu jednostkach.

Źródło: usadailynews.site
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA