fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Masz więcej niż dwoje dzieci? Odebrać prawo wyborcze

Stock Adobe
Jeden z ministrów w indyjskim rządzie zaproponował, aby rodzice więcej niż dwojga dzieci stracili prawa wyborcze. Ma to być sposób na ograniczenie przyrostu naturalnego.

Kontrowersyjny pomysł wiceministra rolnictwa ma wynikać z faktu, że od chwili odzyskania niepodległości w 1947 roku populacja Indii wzrosła o 366 procent.

Tymczasem, jak wskazuje wiceminister rolnictwa Giriraj Singh, ludność Stanów Zjednoczonych w tym samym okresie wzrosła o 113 procent.

Singh uważa, że odebranie praw wyborczych rodzicom, którzy maja więcej niż dwoje dzieci, będzie skuteczną metoda ograniczenia przyrostu naturalnego.

Według polityka dotyczyłoby wszystkich obywateli Indii, bez względu na wyznanie, bo "eksplozja demograficzna" zakłóca równowagę gospodarczą, harmonię społeczną i zasoby naturalne w Indiach.

- Nie należy odstępować od tej zasady w przypadku żadnej grupy wyznaniowej, tylko dlatego, że jej założenia sprzeciwiają się kontroli urodzeń - mówi Singh. Uważa, że wina za zbyt szybki przyrost naturalny w Indiach spoczywa głównie na muzułmanach i chrześcijanach.

Pomysł odebrania braw wyborczych nie jest jedynym konceptem polityka, który wzbudził w Indiach oburzenie. Giriraj Singh uważa też, że należy opracować listę kryteriów i przymusowo sterylizować osoby, które je spełniają.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA