fbTrack

Surowce i Chemia

Zmiany w KGHM. Wiceminister Domagalski-Łabędzki prezesem

materiały prasowe
Miedziową grupą pokieruje były wiceminister, ale i menedżer z międzynarodowym doświadczeniem.

W piątek rada nadzorcza KGHM odwołała Krzysztofa Skórę, który po objęciu władzy przez PiS zastąpił w lutym br. wieloletniego prezesa Herberta Wirtha.

 

Nowym szefem miedziowego koncernu został Radosław Domagalski–Łabędzki, od grudnia 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Informację – jeszcze przed ukazaniem się komunikatów z KGHM – potwierdził rzecznik rządu Rafał Bochenek, informując o odwołaniu Domagalskiego z funkcji w resorcie.

 

Przed pracą w resorcie rozwoju Domagalski był związany z grupą kapitałową miliardera Michała Sołowowa – w latach 2006–2013 zarządzał Magellan Trading Shanghai, odpowiadając za przygotowanie i wdrożenie strategii rozwoju imperium kieleckiego biznesmena w Azji. Domagalski jest też współzałożycielem Polsko–Chińskiej Izby Handlowej w Szanghaju.

 

KGHM potrzebuje stabilizacji. W ostatnim czasie kadrowa karuzela kręciła się w KGHM International – a to zagraniczna część grupy przeżywa największe kłopoty. Szefem KGHM International miał zostać Mirosław Biliński, który specjalnie w tym celu opuścił fotel wiceprezesa KGHM. Zamiast tego na p.o. prezesa powołano Roberta MacDonalda, wiceprezesa KGHMI ds. finansowych. Przypomnijmy, że Biliński miał zastąpić odwołanego Jana Peisera, który obowiązki prezesa pełnił od maja br., kiedy zwolniono Wojciecha Kędzię – managera związanego z poprzednią ekipą.

Zarząd prezesa Skóry zapowiedział, że na początku 2017 r. przedstawi wyniki audytu aktywów zagranicznych.

 

 

Kurs KGHM balansuje w piątek wokół ceny odniesienia, czyli 70,77 zł. Analitycy DM BZ WBK tymczasem rekomendują sprzedawać papiery z ceną docelową 45 zł. To najniższa wycena, biorąc pod uwagę ostatnie raporty analityków (wyceny 52,5-80 zł).

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL