fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Kopex ukarany w Rosji za aferę korupcyjną

Fotorzepa, Tomasz Jodłowski
Sąd Administracyjny w rosyjskiej Republice Komi nałożył na Kopex grzywnę za propozycję przekupstwa, mającego na celu pozyskanie zlecenia na dostawy sprzętu dla lokalnej kopalni węgla. Wyrok jest nieprawomocny.

O postępowaniu poinformowała w tym tygodniu Prokuratura Republiki Komi. Sprawa dotyczy 2015 r., kiedy to pracownik należącej do Kopeksu firmy Kopex Machinery miał zaproponować głównemu inżynierowi rosyjskiej kopalni Vorgashorskaya wynagrodzenie w wysokości ponad 5 mln rubli w zamian za pomoc w uzyskaniu kontraktu na dostawy sprzętu górniczego. Sąd pierwszej instancji wymierzył spółce karę grzywny w wysokości 10 mln rubli. 

Zarząd Famuru podkreśla, że wyrok dotyczy działań sprzed kilku lat, zanim Famur przejął kontrolę nad Kopeksem. - Famur jest spółką transparentną, w której realizowana jest polityka zerowej tolerancji dla korupcji w odniesieniu do wszystkich przejawów działalności biznesowej. Po integracji Famuru i Kopeksu, jaka formalnie odbyła się w maju tego roku, wszystkie zasady etyczne obowiązujące w spółce Famur są realizowane także w Kopeksie – poinformował zarząd Famuru w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Kopex podjął decyzję o złożeniu odwołania od wyroku, zgodnie z terminem wynikającym z rosyjskich przepisów prawnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA