fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Japonia: 112-letni "senior ludzkości" nie żyje

AFP
W wieku 112 lat zmarł Japończyk Sakari Momoi, który w ubiegłym roku został uhonorowany tytułem "seniora ludzkości".

O śmierci sędziwego mężczyzny poinformowały władze miasta Saitama, gdzie przez wiele lat mieszkał. ostatnie lata życia spędził w jednym z tokijskich domów opieki społecznej.

Stan zdrowia Sakariego Momoi pogorszył się w ciągu ostatnich kilku tygodni, wcześniej Japończyk cieszył się dobrą kondycją. Przyczyną śmierci była niewydolność nerek.

Momoi urodził się w 1903 roku niedaleko Fukushimy. Długie lata pracował jako nauczyciel, w domu opieki spędzał czas na ćwiczeniu kaligrafii, brał tez udział w zajęciach rekreacyjnych.

W sierpniu ubiegłego roku po raz ostatni przywdział garnitur i krawat, by z rąk przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa odebrać certyfikat zaświadczający, że jest najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie. Powiedział wówczas, ze chciałby żyć jeszcze 2 lata.

Po jego śmierci najstarszym żyjącym mężczyzną najprawdopodobniej jest również Japończyk Yasutaro Koide, nieco ponad miesiąc młodszy od Sakariego Momoi. Najstarszą żyjącą kobietą jest Amerykanka Susannah Mushatt Jone, która ma 116 lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA