fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Legnica: Szpital oferuje lekarzowi 54 tys. zł. Chętnych brak

ambulans
AdobeStock
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy chce zatrudnić lekarza medycyny ratunkowej. Mimo że miesięcznie placówka oferuje 54 tys. złotych, od około miesiąca nie ma chętnych.

Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy chcą zatrudnić lekarza, który pracowałby na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przez minimum 240 godzin w miesiącu - podaje Polsat News. Miesięczna pensja na tym stanowisku wynosiłaby 54 tys. złotych. Dla placówki istotne jest, aby przyszły pracownik prowadził własną działalność gospodarczą, czyli samodzielnie opłacał obowiązkowe ubezpieczenie lekarskie od odpowiedzialności cywilnej.

Jak powiedział w rozmowie z Polsat News Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, „pomimo kilku konkursów. - wciąż nikt się nie zgłosił”. - Lekarze nie są zainteresowani taką stawką i takim kontraktem - podkreślił. - To specjalizacja, która dość rzadko występuje na rynku -  dodał.

Brak specjalisty medycyny ratunkowej jest dla szpitala poważnym problem, który utrudnia funkcjonowanie placówki.

Kozieł zaznaczył także, że proponowana stawka jest niezbędna, żeby lekarze byli zainteresowani pozostaniem w Polsce. - Mamy otwarty rynek pracy za granicą, więc medycy często wyjeżdżają na Zachód, bo tamtejsza służba zdrowia nie ma najmniejszego problemu z zatrudnieniem naszych specjalistów - powiedział i dodał, że podobni specjaliści w Warszawie otrzymują większe wypłaty. - Społeczeństwo może źle to odebrać, ale ludzie byliby też niezadowoleni, gdyby musieli czekać 20 godzin na pomoc na SOR - zaznaczył.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA