fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Śmierć w windzie. Makabryczny wypadek w Bostonie

Adobe Stock
Profesor Uniwersytetu Bostońskiego zginęła w wypadku, do którego doszło, gdy wsiadała do windy w budynku, do którego niedawno się wprowadziła.

Wykładająca język francuski 38-letnia Carrie O'Connor kilka tygodni temu wprowadziła się do budynku przy Commonwealth Avenue w Bostonie (stan Massachusetts).

We wtorek w godzinach popołudniowych kobieta wsiadała na pierwszym piętrze do windy, trzymając w rękach paczkę. Jak relacjonowali świadkowie, w pewnym momencie winda ruszyła w dół. Profesor zginęła na miejscu. Winda zatrzymała się po przebyciu połowy drogi między piętrem a parterem.

Tuż przed tragedią świadek zdarzenia ostrzegała kobietę, że aby bezpiecznie skorzystać z windy, należy w pełni otworzyć drzwi, wejść do środka i wcisnąć przycisk. - Jeżeli coś pani trzyma, to może to uaktywnić czujnik - mówiła, określając windę mianem "staroświeckiej".

Ze względu na makabryczny charakter wypadku jeden ze świadków z uwagi na przebytą traumę został przewieziony do szpitala.

Jak podało NBC, stanowa agencja zajmująca się bezpieczeństwem wind oświadczyła, że ostatnia inspekcja znajdującej się w stuletnim budynku windy została przeprowadzona w zeszłym roku. Nie podano wieku windy.

Źródło: rp.pl / Fox News, NBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA