fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Putin ułaskawił kobietę. Apelował o to Netanjahu

AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin ułaskawił kobietę posiadającą podwójne izraelsko-amerykański obywatelstwo. Naama Issahar została w ubiegłym roku zatrzymana na lotnisku w Moskwie. Skazano ją za posiadania narkotyków.

Decyzja o ułaskawieniu 26-latki została podjęta przed spotkaniem Władimira Putina z Beniaminem Netanjahu. Premier Izraela poleciał do Moskwy, aby przedstawić prezydentowi Rosji szczegóły pokojowego planu dla Bliskiego Wschodu.

Sprawa Issahar od miesięcy była poruszana przez polityków i media w Izraelu. Netanjahu apelował o ułaskawienie kobiety podczas ostatniej kampanii przed wyborami parlamentarnymi.

Naama Issachar została zatrzymana w Moskwie w kwietniu ubiegłego roku. Kobieta wracał do Izraela z Indii. Za posiadanie narkotyków została skazana na siedem i pół roku więzienia. W jej bagażu straż graniczna znalazła dziewięć gramów marihuany.

- Kierując się zasadami człowieczeństwa, ułaskawiam Naamę Issachar - przekazał Putin. Prezydent Rosji spotkał się z matką zatrzymanej podczas swojej ubiegłotygodniowej wizyty w Jerozolimie. Zapewnił Yaffę Issachar, że wszystko skończy się dobrze. 

Jak podają izraelskie media, kobieta ma dziś wrócić z Netanjahu do kraju.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA