fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Lekcja o niewolnictwie: czarnoskórzy mieli leżeć na ziemi

Autor nieznany, Wikimedia Commons
W szkole średniej na Bronxie w Nowym Jorku nauczycielka, w czasie lekcji poświęconej problemowi niewolnictwa, kazała wszystkim czarnoskórym uczniom położyć się na podłodze z twarzami zwróconymi ku ziemi. zajęcia wywołały oburzenie uczniów i innych pracowników szkoły - informuje ABC News.

Patricia Cummings prowadziła zajęcia poświęcone tzw. Middle Passage - czyli transportowi czarnoskórych niewolników pojmanych lub kupionych w Afryce do Ameryki Północnej.

Aby zobrazować to zjawisko Cummings podzieliła uczniów na białych i czarnoskórych - tym drugim kazała leżeć na podłodze z twarzami w kierunku ziemi. Kiedy uczniowie wykonali jej polecenie nauczycielka miała podejść do jednego z nich i pytać: Jak się czujesz? Widzisz jak to jest być niewolnikiem?

W szkole im. Williama W. Nilesa, w której miała miejsce taka nietypowa lekcja czarnoskórzy uczniowie stanowią 21 proc. wszystkich uczniów (najwięcej - 60 proc. - to Latynosi).

Po nagłośnieniu sprawy przez media Cummings została odsunięta od zajęć z uczniami. Szkoła wszczęła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka nowojorskiego Departamentu Edukacji.

Departament skierował już specjalnych doradców do szkoły - ich zadaniem jest udzielenie wsparcia uczniom i nauczycielom. Dyrektor szkoły spotkał się z uczniami i ich rodzicami, aby wyjaśnić całą sprawę.

Źródło: ABC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA