fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Mech i nietoperze zatrzymały budowę ulicy

Pędzliczek zielonawy
HermannSchachner (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons
Zwycięzca przetargu na remont ulicy Kostrzyńskiej w Gorzowie Wlkp. ma być ogłoszony w najbliższy wtorek, ale już wcześniej miała ruszyć niezbędna do przeprowadzenia inwestycji wycinka drzew. Będzie jednak opóźniona, bo na kilkudziesięciu drzewach drzewach wykryto chroniony gatunek mchu - pędzliczka zielonawego.

Pędzliczek został wykryty na 55 drzewach, w tym 38 przeznaczonych do usunięcia. Miasto nadal chce się ich pozbyć, a chroniony mech przenieść w inne miejsce, np. do parku krajobrazowego, ale na to zgodę musi wyrazić Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Wcześniej na przeszkodzie w budowie stanęły nietoperze. Wycinka lip, w których mogą bytować, została już wcześniej przesunięta na wrzesień. "Do Gorzowa został ściągnięty w tej sprawie chiropterolog, który sprawdził drzewa i przygotował ekspertyzę. Ta wykazała, że żadnych nietoperzy nie było. Jednak drzewa mają zostać jeszcze raz dokładnie sprawdzone" - pisze portal gorzowianin.com.

Ulica Kostrzyńska w Gorzowie to główna oś komunikacyjna ze wschodu na zachód dla mieszkańców powiatu. Częściowo brukowana droga znajduje się w bardzo złym stanie technicznym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA