fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Włodzimierz Czarzasty do Władysława Frasyniuka: Nie pokonaliście komunistów

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k...wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li!" - napisał na Facebooku lider SLD Włodzimierz Czarzasty komentując wcześniejszą wypowiedź Władysława Frasyniuka.

To komentarz do fragmentu rozmowy Frasyniuka z "Gazetą Wyborczą". Były działacz antykomunistycznej opozycji powiedział m.in. że "31 sierpnia (w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych - red.) wciąż śpiewamy 'Janek Wiśniewski padł'. No padł! Ale w grudniu 1970 roku! W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko że myśmy ich, k...a, po-ko-na-li! To nie jest temat na dobry film, równy 'żołnierzom wyklętym?".

Czarzasty w odpowiedzi stwierdził, że solidarnościowa opozycja nie pokonała komunistów tylko dogadała się z nimi przy Okrągłym Stole.

Podobnie do słów Frasyniuka odniósł się były lider SLD Leszek Miller w rozmowie z RMF FM. - Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji. Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron - stwierdził.

Wybory z 4 czerwca 1989 roku, o których mowa, były pierwszymi częściowo wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.

Zgodnie z ustaleniami, zawartymi przez opozycję z rządzącymi PRL komunistami, w czerwcu 1989 roku odbyły się wolne wybory do Senatu. W wyborach do Sejmu działacze opozycji mogli ubiegać się o 35 proc. miejsc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA