fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Wybuch na łódzkich Bałutach. Jedna osoba zatrzymana

straż pożarna
Łódzka policja zatrzymała 39-letniego mężczyznę podejrzanego o wytworzenie ładunku, który wybuchł wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na Bałutach.

To syn właścicielki mieszkania, do której przyjechali z pomocą policjanci i straż pożarna. Podczas interwencji funkcjonariusz podniósł jedną z paczek. Doszło do eksplozji, w której ucierpiały trzy osoby.

W piątek wieczorem łódzka policja została zaalarmowana przez mieszkańców bloku przy ulicy Przemysłowej 19, że w jednym z mieszkań znajduje się starsza kobieta, która mogła doznać jakiegoś urazu.

Na miejscu okazało się, że to prawda, a 62-letnia kobieta nie była w stanie otworzyć drzwi. Na miejsce przyjechali strażacy.

Przy pomocy podnośnika dostali się przez okno do mieszkania i wpuścili do środka policjantów. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, bo kobieta miała uraz ortopedyczny i nie mogła sama się ruszać.

Jeszcze przed przyjazdem karetki jeden z policjantów miał odszukać dowód osobisty właścicielki mieszkania. Kobieta wskazała mu miejsce, gdzie dokument miał być.

Kiedy policjant podniósł paczkę, doszło do eksplozji nieznanego materiału. Funkcjonariusz doznał bardzo poważnych obrażeń lewej ręki. Grozi mu amputacja czterech palców. Ranna została też funkcjonariuszka oraz strażak. Nie ma zagrożenia dla ich życia.

Na miejsce zostali wezwani m.in. pirotechnicy oraz grupa ratownictwa chemicznego. Ewakuowano około 30 mieszkańców bloku, w tym dwoje dzieci. Kilka godzin musieli spędzić w podstawionym przez MPK autobusie.

W mieszkaniu antyterroryści zabezpieczyli m.in. środki chemiczne oraz śrut do pistoletów pneumatycznych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że u kobiety pomieszkiwał jej syn, który wytwarzał materiały pirotechniczne. Miał on też produkować naboje śrutowe, które w momencie uderzenia w cel dają efekt rozbłysku.

W nocy mężczyzna został zatrzymany. Dziś ma zostać przesłuchany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA