fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Komendant policji odwołany za antypisowskie memy

Mł. insp.Przemysław Mielczarek, były już zastępca komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy, stracił stanowisko, gdy wyszło na jaw, że w internecie zamieszczał hejterskie memy
materiały policji
Zastępca komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy został odwołany ze stanowiska. Za memy kpiące z Prawa i Sprawiedliwości.

Mł. insp. Przemysław Mielczarek jest obecnie na urlopie. Po powrocie rozpocznie pracę w wydziale prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak donosi lokalny Express Bydgoski, który opisał sprawę jako pierwszy, były już komendant chciał usprawnić łączność z podwładnymi, dlatego utworzył na kodowanym komunikatorze internetowym dwie grupy - jedną z części komendantów powiatowych i ich zastępców, drugą z dyżurnych i ich pomocników w sumie dla kilkudziesięciu osób.

Ale były już komendant zamieszczał na nich także hejterskie memy, głównie skierowane przeciw PiS-owi i politykom tej partii, choć nie tylko.

Jak podaje gazeta znalazł się tam m.in. wizerunek o jednoznacznym podtekście seksualnym Jarosława Kaczyńskiego z kotem. Był też podobny dotyczący Zbigniewa Ziobry - tyle że z psem.

Na początku roku, kiedy szefem MSWiA był jeszcze Joachim Brudziński, insp. Mielczarek rozesłał jego wizerunek z napisami: „Nominacja w kategorii cham tygodnia", „Wszyscy idioci znaleźli się w Prawie i Sprawiedliwości". Inny mem dotyczył pedofilów w kościele.

"Założeniem tych grup było usprawnienie łączności między osobami decyzyjnymi. Jest wiele zdarzeń, na których jedni nie chcą być, a my musimy. I taki sposób spełnia swoją rolę" – tłumaczył w rozmowie z „Expressem Bydgoskim" mł. insp. Przemysław Mielczarek.

Dodał, że memy „były tylko otoczką". Nie chciał ich komentować. Podkreślił, że jest policjantem, a nie politykiem.

Zaraz po publikacji sprawą zajął się wydział kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, a sam komendant został odwołany ze stanowiska.

Młodszy inspektor Przemysław Mielczarek zastępcą komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy był od 2016 roku. Nadzorował drogówkę, prewencję i sztab policji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA