fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Firmy cenią zagraniczny dyplom

123RF
Ponad trzy czwarte polskich spółek dostrzega dodatkową wartość pracowników, którzy mają za sobą studia za granicą. Jednak zaledwie co dziesiąty z pracodawców aktywnie poszukuje takich kandydatów do pracy lub na staże.

– Warto docenić młodych ludzi, którzy włożyli sporo wysiłku, a nierzadko również pieniędzy, w studiowanie za granicą. Przywożą do ojczyzny nie tylko wiedzę, ale też sporo przydatnych, a ciągle trudnych do zdobycia w kraju obserwacji i doświadczeń – podkreśla Monika Fill, prezes Fundacji GPW, która zakończyła pierwszy etap programu Go4Poland – Wybierz Polskę.

Zainicjowany wiosną tego roku i zaplanowany na cztery lata edukacyjno-stażowy program Fundacji GPW ma zachęcać polskich studentów i absolwentów zagranicznych do podjęcia decyzji o rozwoju zawodowym w kraju, ułatwiając im też rozpoczęcie kariery w Polsce.

To drugie przydałoby się znacznie bardziej – jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Boston Consulting Group (BCG) we współpracy z Fundacją GPW wśród szefów HR spółek notowanych na GPW.

Chętni do powrotu

Badanie wykazało, że o ile krajowe firmy doceniają atuty absolwentów zagranicznych uczelni (przede wszystk...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA