fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Liderzy biznesu będą rozwijać swoich następców

pexels.com
Czołowi polscy menedżerowie oraz autorytety ze świata mediów i organizacji pozarządowych wezmą udział w tegorocznej, piątej już edycji Mentors4Starters - programu mentoringowego, który ma wesprzeć rozwój zawodowy przyszłych liderów. Młodzi ludzie w wieku 25-35 lat mogą skorzystać z tej szansy za darmo.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska, Andrzej Klesyk, wieloletni prezes PZU, Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI, Alicja Kornasiewicz, dyrektor zarządzająca banku Morgan Stanley oraz Witold Orłowski, znany ekonomista i rektorAkademii Finansów i Biznesu Vistula są w gronie ok. 30 mentorów, którzy w tegorocznej edycji Mentors4Starters (M4S)będą wspierać młodych ludzi w rozwoju ich korporacyjnej kariery zawodowej albo własnej firmy. Chętni do udziału w programie, który jest skierowany do młodych osób w wieku 25-35 lat z przywódczymi ambicjami i talentami, mogą się zgłaszać jeszcze do 8 kwietnia.

Udział w M4S, który zapewnia uczestnikom indywidualną współpracę z czołowymi przedstawicielami biznesu, jest bezpłatny, gdyż cały projekt realizowany jest pro publico bono. Jego organizator - Fundacja Mentors4Starters, której partnerem strategicznym jest Polska Rada Biznesu- przewiduje, że w tegorocznej edycji programu weźmie udział 30-35 młodych mentees (mentorowanych). Zostaną wybrani w trzyetapowej rekrutacji.

Jak wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, współzałożyciel i przewodniczący Rady Fundacji, nie chodzi tu o konkurs świadectw; podczas rekrutacji brane są pod uwagę konkretne wyzwania, przed którymi stoi młody człowiek, wartości, które wyznaje oraz jego dotychczasowe zaangażowanie w działania pro bono.

Uczestnicy M4S podczas kilku spotkań z mentorem – osobą doświadczoną i znającą realia branży, starannie wybrani (w trzyetapowej rekrutacji) pracują nad własnymi projektami, rozwojem swojej firmy czy budowaniem ścieżki kariery korporacyjnej. W programie, który jest realizowany od 2014 r., wzięła dotychczas udział setka młodych mentees.

Więcej www.mentors4starters.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA