fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Te cechy osobowości pomagają zdobyć pracę

Adobe Stock
Aby być atrakcyjnym kandydatem na rynku pracy, nie wystarczą nam jedynie techniczne zdolności i wykształcenie. Ważne są też cechy osobowości - pisze Business Insider Polska.

Czego oczekują rekruterzy od kandydatów? - to pytanie zadaje sobie każda osoba ubiegająca się o pracę. Choć oczekiwany zestaw umiejętności widnieje zwykle na ogłoszeniu, to nieraz zupełnie inne czynniki mogą zaważyć na tym, czy otrzymamy wymarzoną posadę. Jakie?

- Managerowie zazwyczaj są w stanie znaleźć kandydatów z satysfakcjonującymi umiejętnościami technicznymi, ale nie można nauczyć kogoś na przykład szczerości – wskazuje Lynn Taylor, ekspertka od rynku pracy i autorka książek, cytowana przez Business Insider Polska.

To właśnie takie cechy charakteru, jak szczerość, entuzjazm czy szacunek, mogą zachęcić rekrutera do tego, by wybrał nas spośród innych kandydatów. HR-owcy lubią też osoby z pasją, ciekawością świata i wysoko rozwiniętą inteligencją emocjonalną, która pomoże w pracy w zespole. Ważny jest też oczywiście profesjonalizm, który nie przejawia się jedynie w odpowiednim wykonywaniu czynności zawodowych, ale również w uprzejmości, stosunku do innych pracowników czy schludnym ubiorze.

Więcej na: Business Insider Polska

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA