fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądy i prokuratura

Uniewinnienie w procesie o zabójstwo Ewy Tylman - o najgłośniejszym procesie ostatnich lat

EAST NEWS
To był najgłośniejszy proces ostatnich lat. Przez osiem miesięcy szukano ciała, a spekulacjom nie było końca. Po odnalezieniu zwłok Ewy Tylman i ponad dwóch latach procesu jej rodzina wciąż nie usłyszała odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Zdaniem Sądu Okręgowego w Poznaniu Adam Z. (na zdjęciu wraz ze swoimi obrońcami) nie zabił Ewy Tylman. Mężczyzna został uniewinniony od zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj też:

Sędzia uznała, że zeznania policjantów, na podstawie których prokuratura postawiła zarzut Adamowi Z., zostały podważone przez eksperyment procesowy.

Według sądu prokuratura postawiła zarzut Adamowi Z. na podstawie zeznań policjantów, którym Z. miał przyznać się do zepchnięcia Ewy Tylman ze skarpy, a następnie wrzucenia jej do rzeki. Stało się to na nieprotokołowanym spotkaniu, z którego później sporządzono notatkę. W trakcie procesu nie przedstawiono jednak na to dowodów. Sam oskarżony twierdził, że zeznania te zostały na nim wymuszone.

Ojciec Ewy Tylman był zbulwersowany wyrokiem sądu. – Co zrobiłeś z moją córką? – krzyczał na sali do Adama Z. – Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że nie ma sprawiedliwości w tym kraju. Zabili mi dziecko – mówił ojciec 26-latki. Jest przekonany, że Adam Z. wie, co stało się z Ewą Tylman.

Jego pełnomocnicy zapowiedzieli apelację. Prokuratura również po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku zamierza skierować sprawę do sądu drugiej instancji.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA