fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Roman Giertych: Wyrok ws. Muszyńskiego oznacza, że nie ma prezesa TK

Fotorzepa, Robert Gardzinski
Roman Giertych skomentował wyrok wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w sprawie wiceprezesa TK Mariusza Muszyńskiego.

W czerwcu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zajmował się skargą pewnej spółki o wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem. Spółka powołała się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 20 grudnia 2017 r. (sygn. akt: SK 37/15).

W orzeczeniu tym stwierdzono, że prowadzenie kontroli można zaskarżyć do sądu administracyjnego. W składzie orzekającym był wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (sygn. akt V SA/Wa 459/18) w wyroku z 20 czerwca 2018 r. postanowił wznowić postępowanie, ale dokonując analizy treści wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 16 grudnia 2015 r. sygn. akt K 34/15, jak też ogłoszonych 5 czerwca 2018 r. wyroków Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. sygn. akt K 47/15 oraz z dnia 11 sierpnia 2016 r. sygn. akt K 39/16 uznał, iż w świetle wskazanych wyroków TK Mariusz Muszyński jest osobą nieuprawnioną do orzekania w składzie Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej: Sąd: Muszyński nie ma prawa orzekać w Trybunale Konstytucyjnym

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjny w Warszawie skomentował mecenas Roman Giertych. "Dzisiejszy wyrok WSA w sprawie rzekomego sędziego Muszyńskiego oznacza również, że nie mamy prezesa TK" - napisał. "W wyborze kandydata na prezesa brały udział osoby nieuprawnione" - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA