fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Onet: 1,2 mln zł za "Sprawiedliwe sądy" dla Solvere

Fotorzepa
Ponad milion złotych z pieniędzy wydanych na kampanię "Sprawiedliwe sądy" trafiło do firmy "Solvere", kierowanej przez byłych specjalistów od wizerunku Prawa i Sprawiedliwości – twierdzi Onet.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" w zamyśle jej autorów miała przybliżyć polskiej i zagranicznej opinii publicznej cele i szczegóły reformy sądownictwa w Polsce. W jej ramach na ulicach polskich miast pojawiły się m.in. billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?".

Opozycja zarzucała Fundacji, że za państwowe pieniądze realizuje przekaz PiS. Media informowały ponadto, że twórcą kampanii "Sprawiedliwe sądy" jest firma PR-owa Solvere, założona przez dwoje byłych pracowników kancelarii premiera - Piotra Matczuka i Annę Plakwicz.

Według ustaleń Onetu, łączne koszty kampanii po rezygnacji z części przedsięwzięć wynosiły prawie 16,5 mln zł. Do Solvere trafiło przynajmniej niecałe 1,2 mln zł, na podstawie czterech faktur wystawionych przez firmę (615 tys. zł za produkcję telewizyjną, VoD i viral, 285 tys. zł za druk broszury, 246 tys. zł za promowanie treści internetowych oraz prawie 45 tys. zł za badania socjologiczne). Faktury te znalazły się w zestawieniu wydatków Polskiej Fundacji Narodowej na projekt "Sądy, w ramach realizowanego programu "Sprawiedliwość".

Onet podkreśla, że władze fundacji zapowiadały znacznie mniejsze sumy, które miały trafić na konto Solvere. Portal przywołuje m.in. słowa wiceprezesa fundacji Macieja Świrskiego, który w RMF FM zapewniał, że "przychód tej firmy z tego, co się dzieje w tej chwili, to jest 240 tysięcy w dwóch ratach".

Misją powołanej latem zeszłego roku Polskiej Fundacji Narodowej jest budowa pozytywnego wizerunku Polski w kraju i za granicą. O założeniach kampanii PFN jako pierwsza informowała "Rzeczpospolita".

Więcej na onet.pl

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA