fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Za pośladki na Eurowizji nawet 5 lat więzienia

AFP
Mężczyzna, który w trakcie finału Eurowizji w Kijowie wspiął się na scenę i wystawił do kamery swoje pośladki, został zatrzymany i grozi mu nawet pięć lat więzienia - poinformował minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

Mężczyzna pojawił się na scenie w trakcie występu zeszłorocznej zwyciężczyni - Dżamali. Był owinięty w australijską flagę i prezentował gołe pośladki. Incydent odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow poinformował na Facebooku, że mężczyzna został zidentyfikowany jako obywatel Ukrainy Witalij Sediuk. W trakcie występu postanowił zrealizować swoje "hobby" - jak pisze Awakow, czyli "nieformalne zajęcie prowokacyjnego dziennikarza".

Minister wprost nazywa go "idiotą" i zapowiada, że teraz będzie mógł realizować swoje "hobby" w areszcie, ale nie poleca Sediukowi robić tego przy współaresztantach.

Sediuk został aresztowany na 72 godziny. Czeka go proces i grozi mu od grzywny do pięciu lat więzienia.

62. finał konkursu Eurowizja wygrał Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką "Amar Pelos Dois". Polka Kasia Moś zajęła 22. miejsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA