fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Prezydent powołał następcę Gowina. Murdzek ministrem nauki

Jakub Szymczuk / KPRP
Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Andrzej Duda powołał Wojciecha Murdzka na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Podczas uroczystości wręczenia powołania w Pałacu Prezydenckim obecni byli także szef rządu, szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski oraz prezydencki minister Andrzej Dera. W związku z wprowadzonym w czwartek obowiązkiem zasłaniania ust i nosów w miejscach publicznych uczestnicy uroczystości mieli maseczki ochronne.

Wojciech Murdzek na stanowisku ministra nauki zastąpił byłego wicepremiera Jarosława Gowina, który w zeszłym tygodniu podał się do dymisji. Obaj politycy reprezentują koalicyjne Porozumienie.

Nowy szef resortu nauki był do tej pory sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. W latach 2002-2014 był prezydentem Świdnicy. Od 2015 r. zasiada w Sejmie.

Wojciech Murdzek w 1981 r. ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie odbył także studia podyplomowe w zakresie techniki mikroprocesorowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA