fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Giertych: Bez Gowina i Ziobry PiS przechodzi do opozycji

Fotorzepa, Jerzy Dudek
To Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro są głównymi beneficjentami osłabienia PiS i problemów Jarosława Kaczyńskiego - pisze na swoim profilu na Facebooku były wicepremier Roman Giertych.

Giertych komentując wyniki wyborów parlamentarnych z 13 października stwierdził, że "symboliczna przegrana w Senacie" nie jest zmartwieniem liderów Porozumienia i Solidarnej Polski, gdyż "jest to świadectwo słabnięcia głównego rozgrywającego, czyli szefa PiS".

"I jak zawsze w sytuacji, gdy pozycja lidera słabnie jego najbliżej stojący współpracownicy rosną w siłę. Dzisiaj bez poparcia Solidarnej Polski i Porozumienia PiS przechodzi do opozycji" - zauważa Giertych nawiązując do tego, że z 235 posłów PiS w Sejmie 35 to posłowie partii koalicyjnych (17 związanych z Solidarną Polską, 18 z Porozumieniem).

"Można sobie przecież matematycznie wyobrazić koalicję Porozumienia z SLD, PSL i KO, która dysponuje większością w Sejmie" - pisze Giertych (taka koalicja dysponowałaby w Sejmie 231 mandatami - red.).

"Ludzie których Gowin i Ziobro wprowadzili do Sejmu to osoby, które mandaty otrzymały w kontrze do PiS i które swój byt polityczny zawdzięczają swym liderom, a nie Kaczyńskiemu" - ocenia były wicepremier. 

Giertych ostrzega następnie, że "Kaczyński nienawidzi dzielić się władzą" dlatego - jego zdaniem - "już dzisiaj pewnie CBA zbiera wszystkie możliwe kwity na Gowina".

Wicepremier dodaje następnie, że jest "jedynym koalicjantem Kaczyńskiego w historii, który przeżył" (to nawiązanie do samobójczej śmierci Andrzeja Leppera, lidera Samoobrony - koalicjanta PiS w latach 2006-2007) i radzi Ziobrze oraz Gowinowi aby "Czuwali". "Dla szefa PiS sam fakt, że musi z Panami rozmawiać jest obraźliwy. To że swoje teki będziecie dzierżyć nie z jego łaski, ale na podstawie własnych grup politycznych stanowi śmiertelną zniewagę, której on nie daruje" - radzi Giertych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA