fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż: Dla wyborców PiS Szydło lepsza od Kaczyńskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Aż 87 ankietowanych wyborców PiS jest zadowolonych, że Beata Szydło pozostanie na stanowisku premiera rządu - wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Tylko 6 procent taki wariant ocenia negatywnie.

Sondażownia zadała ankietowanym pytanie, czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem niż Beata Szydło. Prezes PiS w niemal wszystkich partiach politycznych zebrał gorsze notowania od obecnej premier.

Wśród wyborców PiS na to pytanie negatywnie odpowiedziało 58 proc. pytanych. Pozytywną ocenę Kaczyński otrzymał od zaledwie 9 procent.

Wyborcy Kukiz'15 prezesa oceniają jeszcze bardziej surowo. 71 procent spośród nich odparło, że Kaczyński byłby gorszym premierem od Szydło, Przeciwnego zdania jest 9 procent.

Wśród sympatyków Platformy 14 procent uważa, że Kaczyński byłby lepszym premierem niż Szydło (78 proc.). 58 procent wyborców Nowoczesnej uważa, że lepsza jest Szydło, a 34 procent stawia na Kaczyńskiego.

Ankietowanych spytano też o to, jak oceniają fakt, że Beata Szydo najprawdopodobniej nadal będzie premierem. Szczególnie zadowoleni okazali się sympatycy PiS, spośród których zadowolenie wyraziło aż 87 procent przy 6 niezadowolonych.

W ugrupowaniu Kukiz'15 zadowolonych i niezadowolonych jest prawie tyle samo, bo odpowiednio 30 i 32 procent, w PO - 7 do 73 proc., w Nowoczesnej - 25-47. 

Badanie przeprowadzone było dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA