fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

RZECZoPOLITYCE

Maleńczuk: 80 proc. Polaków to idioci

rp.pl
Muzyk Maciej Maleńczuk powiedział w programie RZECZoPolityce, że referendum w sprawie uchodźców powinno być poprzedzone referendum dotyczącym przywrócenia kary śmierci.

Maciej Maleńczuk wydał nową płytę "Jazz for idiots". Artysta tłumaczy, że muzyka jazzowa towarzyszy mu od dziecka. - Jestem z Krakowa. W latach 70. nie chodziło się na dyskoteki. Gdy miałem kilkanaście lat chodziło się na jam sessions. Było ogromne środowisko w Polsce muzyków, którzy grali co najmniej na europejskim poziomie - powiedział.

Muzyk powiedział, że porzucił muzykę rockową. - Rock and roll jest dobry do pewnego wieku. Od pewnego wieku dobry jest jazz. Jestem zdecydowanie za stary na rocka. Niestety powoli staję się też za stary na dancing - mówił Maleńczuk.

 

Artysta odrzucił możliwość reaktywacji zespołu Homo Twist. - Mam 55 lat, nie będę się wygłupiał. Jest pełno młodzieży. Ciężkie granie na elektrycznej gitarze jest dobre najwyżej do czterdziestki - uważa Maleńczuk.

- Jeśli artysta zapowiada wydanie reedycji albumu to znaczy jedno: nie ma nowych pomysłów - dodał.

Maleńczuk został zapytany, czy jest potrzeba walki o wolność słów. Muzyk nie ma w tym temacie wątpliwości. Jego zdaniem wolność słowa jest obecnie zagrożona. Muzyk został skrytykowany przez internautów za stawanie w obronie Cyganów. 

Maleńczuk wypowiedział się również na temat przyjęcia przez Polskę uchodźców. - Jestem za tym, żeby potrzebującemu pomóc - mówił. Jego zdaniem liczba siedmiu tysięcy osób nie jest duża. Obecną sytuację porównał do lat 70., gdy, jak uważa, w naszym kraju było znacznie więcej osób z Syrii, Libii i Algierii. 

Muzyk komentował propozycję Kukiz'15 w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego przyjęcia przez Polskę uchodźców. Zdaniem Maleńczuka takie referendum powinno być poprzedzone innym, dotyczącym przywrócenia kary śmierci. 

- Z pewnością byśmy przywrócili karę śmierci. Referendum to nie jest najlepszy pomysł w kraju, w którym żyje 80 proc. idiotów - uważa. - Równie dobrze możemy zapytać, czy w szczególnych przypadkach okrucieństwa, proponujemy egzekucje publiczne. Stawiam tezę, że to by przeszło - dodał.

Jego zdaniem nie powinno pytać się obywateli o każdy aspekt.- Pytanie o to, czy Trybunał Konstytucyjny powinien kontrolować rząd, jakiegoś chama na ulicy nie ma sensu. Tak nie można - mówił Maleńczuk. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA