fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Chiny: Atak chemiczny na przedszkole. Ranne 54 osoby

adobestock
Mężczyzna, który chciał „zemścić się na społeczeństwie”, zaatakował dzieci płynnym środkiem chemicznym w przedszkolu w południowo-zachodnich Chinach. Rannych zostało ponad 50 osób.

Atak miał miejsce w poniedziałek około godz. 15.30 miejscowego czasu. Napastnik przedostał się przez płot, otaczający jedno z przedszkoli w mieście Kaiyuan w prowincji Junnan. Zaatakował przebywające tam dzieci i opiekunów wodorotlenkiem sodu (sodą kaustyczną).

Według państwowej agencji informacyjnej Xinhua obrażenia odniosły 54 osoby - 51 dzieci i 3 nauczycieli. Podejrzany, 23-letni mężczyzna o nazwisku Kong, uciekł z miejsca ataku, ale pół godziny później został aresztowany. Według policji, sprawca przeprowadził atak, aby „zemścić się na społeczeństwie”.

Wodorotlenek sodu, znany pod zwyczajowymi nazwami soda żrąca i soda kaustyczna, jest silnie drażniący i żrący. Może powodować poważne oparzenia i trwałe uszkodzenie każdej tkanki, z którą się zetknie. Skażenie skóry wywołuje ból, zaczerwienienie, oparzenie chemiczne z pęcherzami i martwicą, a rozległe skażenie skóry może spowodować wstrząs lub zapaść. Wniknięcie drogą pokarmową może powodować śmierć.

Według Xinhua dwie osoby spośród rannych ma poważne obrażenia, ale nie zagrażające życiu. Reszta poszkodowanych ma średnie lub lekkie obrażenia.

Źródło: rp.pl/ Xinhua
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA