fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Obsesyjny fan odnalazł idolkę. Powiększył odbicie w oczach

Twitter/Ena Matsuoka
Znana w Japonii artystka Ena Matsuoka została zaatakowana przed swoim domem. Fan odkrył miejsce zamieszkania swojej idolki poprzez powiększenie odbicia w oczach na jednym ze zdjęć, które zamieściła w mediach społecznościowych.

26-letni Hibiki Sato zdołał zidentyfikować przystanek autobusowy i jego otoczenie dzięki odbiciom w oczach japońskiej artystki. Mężczyzna dopasował zdjęcie do miejsca dzięki mapie Google.

Sato zdołał nawet ustalić, na którym piętrze mieszka kobieta. Opierał się na wysokości okien i kącie padania promieni słonecznych.

21-letnia Matsuoka, z grupy J-pop Tenshitsukinukeniyomi została zaatakowana w Tokio 1 września. Napastnik czekał na nią na przystanku autobusowym.

Kobieta zbliżała się do drzwi swojego mieszkania, gdy Sato podszedł do niej od tyłu i zakrył usta kawałkiem materiału. Ofiara została zaciągnięta w ciemne miejsce, gdzie napastnik ją wykorzystał. 

Dwa tygodnie później Sato został zatrzymany. Przyznał, że jest wielkim fanem artystki. 

Fani zaapelowali o zapewnienie artystkom z zespołu lepszej ochrony. W przeszłości doszło do podobnych ataków. Krajowe przepisy dotyczące nękania w sieci zostały zmienione po ataku na piosenkarkę Mayu Tomitę. Kobieta została wielokrotnie dźgnięta nożem przez stalkera. Piosenkarka próbowała zgłosić policji napastnika 12 dni przed atakiem, ale policja nie podjęła interwencji.

Źródło: asiaone.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA