fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Seryjne zabójstwa na Cyprze. Minister sprawiedliwości rezygnuje

AFP
Cypryjski minister sprawiedliwości zrezygnował ze stanowiska. Powodem jest sposób prowadzonych śledztw w sprawie zaginięć zagranicznych kobiet. Seryjny morderca działał przez trzy lata.

W ciągu ostatnich trzech tygodni znaleziono ciała czterech zamordowanych kobiet. Ich zwłoki porzucono w trzech miejscach na zachód od stolicy Nikozji. Nadal prowadzone są dochodzenia w sprawie trzech innych zaginięć, w tym dwóch dziewcząt w wieku sześciu i ośmiu lat.

W areszcie przebywa 35-letni oficer armii. Policja twierdzi, że przyznał się do siedmiu zabójstw. Ofiary poznawał w internetowym serwisie randkowym. Policja była informowana o zaginięciu kobiet, ale nie podejmowano w tej sprawie działań.

Minister sprawiedliwości Ionas Nicolaou pointował prezydenta Cypru o swojej rezygnacji. Nicolaou, którego ministerstwo nadzoruje policję, powiedział, że jego odejście nie jest przyznaniem się do winy, ale jednocześnie dodał, że były "widoczne braki" w sposobie, w jaki policja badała doniesienia o znaginięciach kobiet.

Prezydent Nicos Anastasiades poinformował, że jego "głęboko zasmucony" z powodu rezygnacji. Ministra nazwał jednym ze swoich najbliższych współpracowników.

Policja na Cyprze stanęła w obliczy ogromnej krytyki za sposób postępowania. Skala działań mordercy nie była znana do 14 kwietnia. Tego dnia turyści przypadkowo znaleźli związane zwłoki w niedziałającej kopalni.

Ofiarą była 39-letnia Marry Rose Tuburcio z Filipin. To jedyna zidentyfikowana kobiet odkrytych od tamtego czasu. Zaginęła ze swoją sześcioletnią córką Sierrą w maju ubiegłego roku.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA