fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Pakistan: Policja ostrzelała samochód. Zginęła niewinna rodzina

Akash0078/CC-BY-SA-4.0
Pakistańskie władze zwolniły szefa policji antyterrorystycznej w prowincji Pendżab i pięciu funkcjonariuszy. To reakcja na strzelaninę, w której zginęła niewinna rodzina.

W sobotę antyterroryści ostrzelali samochód, którym jak twierdzili, podróżował jeden z przywódców tzw. Państwa Islamskiego - Zeeshan Javed. W wyniku ostrzału śmierć poniosło także małżeństwo i ich 12-letnia córka.

Oficjalna wersja tego zdarzenia została zakwestionowana przez świadków, w tym trójkę innych dzieci pary.

Władze Pandżabu uznały, że operacja została przeprowadzona z zaniedbaniem. Przedstawiciele oddziału antyterrorystycznego wprowadzili również w błąd przedstawiają swoje sprawozdanie ze strzelaniny.

Sobotnie zdarzenie to kolejny incydent, który pokazuje brutalność policji. Wywołało to protesty w Lahore. Głos zabrał premier Imran Khan, który zapowiedział, że oczyści policję z funkcjonariuszy, którzy działają niezgodnie z przepisami.

Departament ds. Walki z Terroryzmem (CTD) w swoim raporcie napisał, że Javed najpierw zastrzelił jednego z policjantów. Okazało się, że nie jest to prawdą. Jednocześnie mają być dowody świadczące o tym, że mężczyzna rzeczywiście współpracował z terrorystami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA