fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

AmRest kupił operatora sieci Starbucks w Niemczech

Szacowana wartość transakcji to 41 mln euro. Umowa wejdzie w życie 23 maja 2016 r.
Od tego dnia AmRest będzie miał licencję na prowadzenie i rozwój znanej sieci kawiarni na rynku niemieckim.
- Włączenie rynku niemieckiego do portfela AmRest to dla nas kolejny etap rozwoju współpracy ze Starbucks. Finalizacja transakcji umożliwi zwielokrotnienie skali naszego biznesu Starbucks oraz będzie kolejnym dowodem na to, że nasze credo „Wszystko jest Możliwe" to właściwy kierunkowskaz na drodze do umacniania pozycji AmRest w Europie – komentuje Henry McGovern, założyciel AmRest i członek rady nadzorczej tej spółki.
Sieć kawiarni Starbucks w Niemczech sieć liczy 158 kawiarni, z których 144 to lokale własne Starbucks, będące przedmiotem transakcji. Pozostałe 14 punktów zarządzane jest przez niezależnych licencjobiorców. Niemiecki biznes jest największą sieci kawiarni Starbucks w kontynentalnej części Europy.
AmRest rozpoczął współpracę ze Starbucks w 2008 r., kiedy otworzył swój pierwszy lokal tej marki w Republice Czeskiej. Od tego czasu spółka poszerzyła zakres działalności w segmencie kawiarni o kolejne rynki: Polskę, Węgry, Rumunię, Bułgarię oraz Słowację, gdzie pierwszy lokal Starbucks ma zostać otwarty do połowy 2016 r.
- W ciągu ostatnich 14 lat zbudowaliśmy imponujący biznes Starbucks w Niemczech, zatrudniający ponad 2 tys. pracowników na terenie całego kraju. Wierzymy, że rynek ten ma dużo większy potencjał do rozwoju - mówi Kris Engskov, prezydent Starbucks na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę.
– Chcemy być wszędzie tam, gdzie nasi klienci mieszkają, pracują i podróżują – dodaje.
Szacowana wartość transakcji to 41 mln euro. Ostateczna wartość transakcji zostanie ustalona w momencie jej zakończenia. AmRest planuje potroić liczbę kawiarni w Niemczech w perspektywie nadchodzących lat.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA