fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Restauracje w internecie. Obiad z sieci lepszy niż zakupy

Adobe Stock
10 tys. restauracji dostarcza zamówienia klientom do domu. Rynek rośnie szybciej niż e-handel spożywczy, do którego Polacy przekonują się powoli – wynika z danych Nielsena.

W Polsce jest ok 70 tys. restauracji i różnego typu placówek gastronomicznych, zatem udział tych przyjmujących zamówienia na odległość jest już wysoki. Z branżowych szacunków wynika, że w tej grupie większość działa już także w internecie.

Platformy na fali

– Choć rynek zamówień online stanowi teraz zaledwie 5–6 proc. całości, ma ogromny potencjał – rośnie najszybciej, o około 60–70 proc. rok do roku. Optymizmem napawa też porównanie z zagranicznymi rynkami, gdzie zamówienia online mają ponad 20 proc. udziału – mówi Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl, którego inwestorem jest AmRest.

Optymistą jest też Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl. – Obsługujemy w tej chwili niemal 6 tys. restauracji. Średnia wartość składanego zamówienia rośnie, liczba klientów i restauracji współpracujących również – mówi. – Patrząc na wyniki generowane przez naszą grupę Takeaway.com w innych krajach widać, że polski rynek ma ogromn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA