fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

W Krakowie znów można mieć alkohol bez ograniczeń

Adobe Stock
Miasto poinformowało, ze zawiesza po niecałym roku obowiązywania program, w ramach którego sklepy dobrowolnie zobowiązywały się do niesprzedawania alkoholu np. nocą.

Miasto Kraków podało informację o zawieszeniu programu w biuletynie informacji publicznej. Czytamy w nim, że podpisane niecały rok temu porozumienie w ramach Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży miało na celu wypracowanie dobrych praktyk w zakresie detalicznej sprzedaży alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem dobrowolnego ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu. W ramach Porozumienia, przedsiębiorcy zobowiązali się między innymi do niesprzedawania alkoholu w godzinach od 24.00 do 5.30, wykazując społeczną odpowiedzialność za prowadzenie tego typu działalności. W Porozumieniu brało udział ok. 150 sklepów.

- Tymczasem aktualnie epidemia koronawirusa spowodowała bardzo poważne załamanie gospodarcze. Warto wziąć pod uwagę, że do Porozumienia przystąpili w zdecydowanej większości lokalni, krakowscy przedsiębiorcy, których sytuacja gospodarcza w dobie kryzysu jest bardzo ciężka, a w konkurencji z zachodnimi sieciami nie mają dużych szans ekonomicznych - wyjaśnia Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Tomasz Popiołek. 

- W tej sytuacji, postanawiamy zawiesić obowiązywanie Krakowskiego Porozumienia – Dobre Praktyki w Zakresie Odpowiedzialnej Sprzedaży na czas epidemii, biorąc pod uwagę interes ekonomiczny krakowskich przedsiębiorców. Jednocześnie przypominamy o konieczności przestrzegania obowiązujących zasad sprzedaży napojów alkoholowych, w szczególności zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym - dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA