fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Kolejna woda w grupie Kofola

Staticflickr
Radenska z grupy Kofola ČeskoSlovensko sfinalizowała przejęcie spółki Studenac. Zyska dzięki niemu wodę mineralną i źródlaną oraz syropy.

Radenska i Podravka podpisały umowę sprzedaży udziałów w spółce Studenac 20 września 2016 r. Zawierała ona wiele warunków zawieszających, które musiały być spełnione przed przeniesieniem własności – informuje Kofola ČeskoSlovensko. Sfinalizowana transakcja dotyczy 100 proc. udziałów i obejmuje marki wód Studenac oraz syropów Lero.

- Będziemy wykorzystywać wszystkie efekty synergii jakie zostaną zidentyfikowane w trakcie tego przejęcia, a już widzimy ich wiele – komentuje Marian Šefčovič, dyrektor zarządzający Radenska. - Mamy bardzo dobry lokalny zespół posiadający szeroką wiedzę o regionie oraz zarząd, który we współpracy z naszym regionalnym kierownictwem jest odpowiedzialny za cały rynek Adriatyku i już pracuje nad rozwojem Studenac – dodaje.

W grudniu Kofola ČeskoSlovensko poinformowała, że do połowy marca 2017 r. wycofa spółkę z GPW i skupi się na giełdzie praskiej. Akcje odkupi 78,6 zł za sztukę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA