fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Państwowy inwestor wchodzi do prywatnej zbrojowni

Bojowe drony Warmate są hitem eksportowym WBE.
WB ELECTRONICS
Polski Fundusz Rozwoju zapłaci prawie 130 mln zł za 24 proc. udziałów w WB Electronics, największej polskiej prywatnej firmie zbrojeniowej.

W czwartek podpisano w Warszawie umowę w tej sprawie. WB Electronics to producent radiostacji, wojskowych systemów kierowania ogniem, dowodzenia i bezzałogowych statków powietrznych. Za udziały w WB Group inwestor zapłaci 128 mln zł. Pieniądze przeznaczone na podniesienie kapitału, jak zapewnił Paweł Borys, prezes PFR, zostaną spożytkowane na rozwój firmy, inwestycje w nowoczesne produkty i technologie oraz ekspansję WB Electronics na rynkach międzynarodowych. Nowego impulsu dostaną w ożarowskiej spółce także rozwojowe programy dotyczące produktów na rynek cywilny.

Prezes PFR nie przewiduje problemów z dopełnieniem procedur. Jeśli zgodę na transakcję wyda Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, fundusz stałby się mniejszościowym udziałowcem ożarowskiej grupy już na początku 2018 r.

Szef WB Electronics Piotr Wojciechowski nie krył satysfakcji, że udało się pozyskać zaufanie i przekonać do objęcia akcji znaczącego państwowego inwestora. – Pi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA