Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych (CZCSZ) zamówiło w sumie urządzenia od dziesięciu dostawców, a gama kupowanych urządzeń jest olbrzymia – od notebooków, stacji roboczych i monitorów 27, 30 i nawet 55-calowych, przez tablety, projektory i drukarki laserowe, po skanery i serwery.

W sumie CZCSZ, podległe bezpośrednio dyrektorowi Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, kupi łącznie niemal 5,5 tys. sztuk sprzętu i opcjonalnie ponad 3,2 tys. dodatkowych urządzeń. Dostawy zrealizować mają m.in. konsorcjum firm, któremu lideruje spółka Egida IT Solutions, a także Orange Polska, czy Techsource, Intaris, NTT System i Maxto ITS (te cztery ostatnie podmioty zajmą się np. dostawą notebooków).

Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni powstało na bazie Narodowego Centrum Kryptologii i Inspektoratu Informatyki. Funkcję dyrektora tej instytucji objął pełnomocnik ds. tworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda. To współtwórca jednego z najbardziej zaawansowanych laboratoriów informatyki śledczej w Polsce, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, który od ponad 12 lat służył w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.