Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 02.05.2018 18:47 Publikacja: 02.05.2018 14:06
W końcówce 2016 r., rzutem na taśmę, resort obrony podpisał z Hutą Stalowa Wola umowę na dostawę 4 dywizjonów armatohaubic Krab.
Foto: materiały prasowe
W HSW w pancerze wyposażane będą przede wszystkim dalekosiężne 155 mm armatohaubice Krab. Potrzebne jest produkcyjne przyspieszenie bo huta właśnie realizuje zamówienie na 96 samobieżnych superdział i setek pojazdów towarzyszących tzw. modułów ogniowych Regina za ponad 4 mld zł. Na Podkarpaciu budowane będą też przyszłe bojowe wozy piechoty Borsuk – pojazdy mają być także osłonięte odpornym stalowym płaszczem. HSW będzie też producentem zdalnie sterowanych bezzałogowych wież bojowych do kilku typów pojazdów opancerzonych – wytwarzanych w krajowej zbrojeniówce, w tym transporterów Rosomak.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Polska przyspiesza zakupy systemów antydronowych, niemieccy eksporterzy obawiają się spadku konkurencyjności, a...
Monopol państwa w organizowaniu gier losowych i tych w kasynie internetowym powinien być zachowany. Tak samo jak...
Elon Musk stracił pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Na szczyt zestawienia wskoczył założyci...
Rosyjskie drony naruszyły polską przestrzeń powietrzną, rząd ogłosił strategię rozwoju kraju do 2035 roku, a Smy...
Handel detaliczny znalazł się w przełomowym momencie transformacji cyfrowej. Rozwiązania ICT – od 5G i światłowo...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas